2020 balandžio 06 d., pirmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Sveikatos ABC sėkmingai įgyvendino ES lėšomis remiamą projektą
UAB „Sveikatos ABC“ sėkmingai baigė įgyvendinti užsienio rinkų plėtros projektą. Projekto „Užsienio pardavimų didinimas UAB „Sveikatos ABC““ Sveikatos ABC darbuotojai dalyvavo didelėse tarptautinėse parodose Švedijoje, Prancūzijoje, Turkijoje bei Italijoje. Parodų metu užmegzti kontaktai su potencialiais klientai, kuriems tikimasi bus teikiamos įmonės paslaugos.

Projektas „Užsienio pardavimų didinimas UAB „Sveikatos ABC“ (VP2-2.1-ŪM-04-K-05-112) buvo pradėtas 2014 metų rugsėjo mėnesį ir baigtas įgyvendinti šių metų gegužės mėnesį. Projektui įgyvendinti buvo gauta ES parama Europos regioninės plėtros fondo (iki 30.940,98 Eur), dar 20.627,31 Eur buvo įsipareigojusi skirti pati įmonė. Tikimasi, kad projekto rezultatai leis UAB „Sveikatos ABC“ ženkliai pagerinti eksporto apimtis.

Daugiau informacijos:
Direktorė Rima Balanaškienė 
El. p. abc@sveikatosabc.lt
Tel.: (8 37) 32 80 08
Trimatis skeneris 3SHAPE TRIOS – tobuli dantų protezai
Skeneris 3SHAPE TRIOS – tai naujausias danų kompanijos, gaminančios įrangą odontologijos klinikoms ir dantų technikų laboratorijoms, produktas. Analogų beveik neturintis skeneris yra skirtas trimačiam skaitmeniniam burnos ertmės skenavimui bei dantų protezų modeliavimui. Trimatė burnos ertmės skenavimo technologija atsirado visai neseniai, tačiau ši naujovė sėkmingai skinasi kelią į Europos, JAV ir kitų šalių odontologijos klinikas. Tradicinį dantų atspaudo nuėmimo būdą naudojant formuojančią masę keičia nesudėtingas, švarus ir greitas trimatis dantų skenavimas. 3SHAPE TRIOS visiškai transformuoja kasdieninį gydytojo odontologo darbą, o pacientai patiria mažiau diskomforto iškilus būtinybei gaminti protezus. 3SHAPE TRIOS sudaro galimybes greitai pagaminti itin tikslius ir patvarius dantų vainikėlius ir tiltelius. Ne veltui 3SHAPE TRIOS gamintojai buvo net tris kartus apdovanoti Ernst&Young metų verslininko prizu už inovatyvumą medicininės įrangos gamyboje.
Atgaivinkime saulės nualintą odą
Temperatūrų svyravimas, vėjas, drėgmės stoka, UV spinduliai mūsų odoje palieka pėdsakus – ji praranda elastingumą, tampa sausa, pleiskanoja, atsiranda pigmentinės dėmės, išryškėja kapiliarai. Atvėsus orams, odos paviršiuje išsiskiria ženkliai mažesnis kiekis riebalų ir būtent dėl to apsauginis odos sluoksnis tampa lengvai pažeidžiamas. Ruduo – tinkamiausias laikas pasirūpinti saulės vonių nualinta oda. 
Meningokokinė B grupės infekcija gali būti sutramdyta
Kasmet mamoms, auginančioms paauglius ir vaikus iki penkerių metų, tenka rūpintis ir pergyventi dėl kiekvieno rimtesnio peršalimo, primenančio gripą. Jos nežino, ar tai nėra meningokokinė infekcija, kuri per 24 valandas gali ne tik išvystyti negalią, bet ir nusinešti gyvybę. Kūdikiai bei vaikai iki penkerių metų turi didžiausią riziką susirgti šia liga. Meningokokinės infekcijos atvejų dažnai pasitaiko ir tarp paauglių bei žmonių iki 25 metų. 
Kaip valgant suvartoti mažiau kalorijų?
Valgykite mažiau smulkintą maistą – suvartosite mažiau kalorijų, – teigia tyrimą atlikę mokslininkai. Suvalgytas maisto kiekis, trukmė ir sotumas priklauso nuo daugelio veiksnių, o juos žinant galima ir efektyviai reguliuoti svorį ir mėgautis maistu.
ROOTT dantų implantavimo sistema: naujos galimybės gydytojui ir pacientui
Visuotinai pripažįstama, jog dantų implantavimas – pats progresyviausias iš šiuo metu egzistuojančių prarastų dantų atkūrimo metodų. Tačiau dalis pacienų vis dar baiminasi, jog tai labai brangus, skausmingas, ilgai trunkantis, tam tikrų estetinių problemų pooperaciniu laikotarpiu sukeliantis gydymo būdas. Todėl gydytojui odontologui-ortopedui drauge su gydytoju implantologu kiekvienu individualiu atveju tenka rasti optimaliausią sprendimą, kuris ne tik užtikrintų reikiamą gydymo kokybę, bet ir neapviltų paciento lūkesčių. 
Kofeinas. Faktai, kurių galbūt nežinojote
Kofeinas yra bene dažniausiai vartojama stimuliuojanti medžiaga visame pasaulyje. Be jo sunkiai apsieina daugelis pasaulio žmonių, todėl vis dažniau kalbama apie kofeino poveikį sveikatai. Tiesa, tenka pripažinti, kad dėl neigiamo kofeino poveikio mūsų sveikatai dažniausiai kaltas neoptimalus jo vartojimas, o pats kofeinas pasižymi įvairiomis savybėmis. Apie tai, ko dar nežinojote apie kofeiną, pasakoja mitybos specialistė Ieva Kuodienė. 
Iš čiaupo bėgantis rudas vanduo – ar yra pavojus sveikatai?
Didelis geležies kiekis geriamajam vandeniui suteikia nepageidaujamą rausvai rudą atspalvį. Suprantama, kad vartotojai skundžiasi tokio vandens kokybe, tačiau geležis nėra priskiriama tiems geriamojo vandens rodikliams, kurių neatitikimas kelia tiesioginę grėsmę vartotojų sveikatai. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (toliau – NMVRVI)  specialistai atliko rizikos vertinimą dėl geležies, gaunamos su geriamuoju vandeniu, poveikio žmonių sveikatai.
Metai ir moters organizmas
Moteris – nenuspėjama būtybė. Čia ji juokiasi, čia verkia. Sakoma, kad dėl tokios nuotaikų kaitos kalti hormonai. Ypač stipriai jie veikia moters organizmą atėjus gyvenimo rudeniui, kai kiaušidės nustoja gaminti progesteroną. Tada ir užklumpa įvairūs negalavimai.
Inovatyvus požiūris į menopauzę
Menopauzė yra natūralus kiekvienos moters gyvenimo tarpsnis, kuris prasideda kiaušidėms liovusis gaminti moteriškuosius hormonus – estrogenus. Visi nemalonūs reiškiniai trikdo įprastinį moters gyvenimą. 
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt