2019 rugpjūčio 25 d., sekmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Buvusioje žydų ligoninėje įsikurs simuliacinių medicinos mokymų centras
Artimiausiomis dienomis bus pasirašyta sutartis dėl Kauno senamiestyje esančios buvusios žydų ligoninės pardavimo. Viešo aukciono būdu už 3,601 mln. litų buvusios ligoninės pastatą įsigijo bendrovė „Tarptautinė skubiosios medicinos akademija“. 


Pasak bendrovės direktoriaus Nedo Jasinsko, skubios medicinos srityje dirbantys medikai buvusioje ligoninėje ketina steigti simuliacinių medicinos mokymų centrą. Jame Lietuvos ir užsienio medikai, studentai galėtų tobulinti savo įgūdžius gelbstint žmonių gyvybes, naudodami šiuolaikinius manekenus, kuriais galima simuliuoti bet kokias kritines situacijas.


„Šis centras būtų orientuotas į Lietuvos ir užsienio šalių medikus ir studentus. Turime darbo patirties ne tik su Lietuvos, bet ir Jungtinės Karalystės, Azerbaidžiano, Kazachstano, Baltarusijos ir Kaliningrado srities medikais, todėl žinome, ką galime pasiūlyti šių ir kitų šalių specialistams", - sakė N. Jasinskas.


Anot jo, naujas centras nekonkuruotų su Lietuvos sveikatos universiteto ir Vilniaus universiteto centrais, o papildytų jų teikiamas paslaugas. Dalyje patalpų planuojama įrengti viešbučio kambarius.


Projektą ketinama įgyvendinti per dvejus metus. Planuojamos investicijos į centrą - apie 5 mln. litų.


Naujieji ligoninės savininkai taip pat ketina neužmiršti ligoninės, kurioje gimė tūkstančiai kauniečių, turtingos istorijos. Pastate bus įrengta ekspozicija, kuri primins apie buvusią medicinos įstaigą.


Kauno miesto savivaldybės inf.
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt