2019 rugpjūčio 19 d., pirmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Aortos vožtuvas implantuotas per kateterį
Kauno klinikose dviem garbaus amžiaus pacientėms atlikta aortos vožtuvų implantacijos procedūra per kirkšnies arteriją. Ši procedūra ypatinga tuo, kad ji atliekama pacientams, sulaukusiems garbaus amžiaus ir kuriems dėl jų sveikatos būklės ar gretutinių ligų neįmanoma implantuoti aortos vožtuvo atviros operacijos metu.

Aortos vožtuvų implantacija, atliekama per specialų kateteri, pacientui yra gerokai paprastesnė ir lengvesnė procedūra nei operacija. Vožtuvas, kuris yra pagamintas iš nitinolio (nikelio – titano lydinio), yra specialiai ruošiamas lediniame vandenyje ir suspaudžiamas taip, kad tilptų į pieštuko skersmens kateterį, o per šlaunies arteriją įvestas į žmogaus kūną, dėl temperatūros pokyčio įgauna pirminę formą ir implantuojamas į aortą senojo vožtuvo vietoje.

Pasak procedūrai vadovavusio gydytojo kardiologo doc. Ramūno Uniko, ši procedūra pas mus nauja, nors pasaulyje ji atliekama jau kelerius metus. Procedūrai iš anksto buvo ruoštasi apie pusmetį. Perkateterinių aortos vožtuvų implantacijos procedūra reikalauja specialių žinių, kurių buvo semtasi tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Be to, atliekant procedūrą privalo dalyvauti patyręs mokytojas iš užsienio, tik tada leidžiama įsigyti vožtuvus ir atlikti manipuliacijas.

Atliekant aortos vožtuvų implantacijos procedūrą dalyvavo gausi gydytojų komanda: prof. Lars Søndergaard iš Kopenhagos, doc. Ramūnas Unikas, gyd. Povilas Jakuška, doc. Regina Jonkaitienė, Vaida Mizarienė, anesteziologas dr. Tadas Lenkutis bei angiochirurgas Nerijus Aleksynas.

„Procedūrai atrinktos dvi pacientės, kurių nebuvo galima operuoti atviruoju būdu, o aortos vožtuvas buvo kritiškai siauras. Nieko nedarant, tokios būklės metus išgyvena tik pusė tokių pacientų, jei implantuojame vožtuvus per kateterį, išgyvenamumo galimybė gerokai padidėja. Todėl ir ryžomės tokiai procedūrai“ - pasakojo doc. R. Unikas. 

Pasaulyje jau yra atliekami perkateterinių aortos vožtuvų klinikiniai tyrimai – lyginami atvirosios operacijos ir perkateterinės implantacijos rezultatai. Tyrimai atliekami jaunesniems pacientams ir stebimas perkateterinių implantų funkcionalumas bei ilgaamžiškumas.

sveikatosabc.lt
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt