2019 rugpjūčio 25 d., sekmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Naujoje knygoje – patarimai, kaip rūpintis artimųjų slauga
Ligonius namuose slaugantiems žmonėms išleista nauja knyga – "Artimųjų slauga namuose‟. Tai – viena iš nedaugelio tokio pobūdžio išleistų Lietuvoje knygų, kurioje galima rasti praktinių patarimų ir informacijos apie artimųjų slaugymą. Siekiant, jog informacija apie slaugymą pasiektų kuo daugiau žmonių, naująją knygą "Inkocentras‟ padovanojo visoms Lietuvos bibliotekoms ir slaugos namams.

"Slauga namuose mūsų šalyje dar nėra tinkamai įteisinta, ligoniai ir juos slaugantys artimieji patiria daug problemų, nes nežino daugelio praktinių dalykų, be to, net nėra, iš kur sužinoti. Praktika rodo, kad daugiausiai problemų patiria tie žmonės, kuriems netikėtai reikia pradėti slaugyti artimąjį. Niekas negali būti tikras, kad vieną dieną nesusirgs ar netaps nelaimingo atsitikimo auka. Natūralu, kad tuomet susiduriama su daugybe klausimų ir sunkumų. Norėdami tokiems žmonėms padėti, išleidome knygą, kurioje pateikiamos praktinės žinios, palengvinsiančios gyvenimą tiek slaugytojui, tiek ligoniui‟, – pasakoja knygą išleidusios viešosios įstaigos "Inkocentras‟ vadovė Jurga Misevičienė.

"Artimųjų slauga namuose‟ parašyta remiantis Lietuvos ir užsienio autorių publikacijomis bei knygomis. Tačiau "Inkocentro‟ vadovės teigimu, skirtumas yra tas, kad naujame leidinyje visa būtiniausia informacija yra vienoje vietoje ir parašyta paprasta, lengvai suprantama kalba.

Knyga apie slaugymą susideda iš septyniolikos skyrių. Joje galima rasti ne tik bendrą įvadą apie slaugą namuose, bet ir specifines žinias, pavyzdžiui, apie paciento slaugą po insulto ar stuburo smegenų pažeidimo, apie judėjimo sutrikimus, pragulas, kvėpavimą, vaistų vartojimą ir šalutinį jų poveikį, taip pat šlapimo nelaikymą ir kt.

"Šlapimo nelaikymas yra viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų žmonėms, turintiems negalią. Šią problemą galima iš dalies palengvinti naudojant tam tikras priemones ir turint praktinės informacijos, visa tai aptariama ir naujoje knygoje‟, – sako J. Misevičienė, vienintelės Lietuvoje įstaigos, teikiančios profesionalią pagalbą ir konsultacijas su šlapimo nelaikymo problema susiduriantiems žmonėms ir jų artimiesiems, vadovė.

Naujoje knygoje apie slaugymą namuose gausu ne tik rašytinės informacijos, bet ir iliustracijų, kurios padės slaugytojams tinkamai atlikti tam tikrus veiksmus. Pavyzdžiui, vaizdinėmis priemonėmis paaiškinta, kaip keliais besiremiančiam ligoniui padėti atsiklaupti, kaip ant šono gulinčiajampadėti atsisėsti ant lovos krašto ar atsistoti ir pan.

Svarbu ir tai, kad knygoje dėmesys skiriamas ne tik ligoniui, bet ir slaugytojui, nes jis atlieka didelį ir sunkų darbą, todėl pavargsta ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Dėl nuolatinės įtampos ir didelio krūvio gali nukentėti ir artimojo, kuris slaugo ligonį, sveikata, emocinė pusiausvyra. Naujoje knygoje skiriama nemažai dėmesio ir patarimų, kaip nugalėti vidinį pervargimą.

Knygą "Artimųjų slauga namuose‟ galima įsigyti "Inkocentre‟ Vilniuje.

sveikatosabc.lt
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt