2019 rugpjūčio 19 d., pirmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Medikai pataria saugotis karščio
Dėl sutrikusios sveikatos pastarosiomis dienomis medikai sulaukia vis daugiau iškvietimų. Todėl oro temperatūrai esant 25 laipsniams ir daugiau, jie įspėja būti atsargius saulėje, dengti galvas, saugotis saulės smūgio, gerti kuo daugiau vandens, vengti alkoholio, o sutrikus sveikatai iš karto kreiptis į specialistus, praneša LTV naujienų tarnyba.

Sekmadienį popietę Vilniuje eidama Neries krantine, pirminiais duomenimis nuo karščio sustreikavus širdžiai, į upę įkrito senyvo amžiaus moteris. Atvykę gelbėtojai jau niekuo padėti negalėjo. Šeštadienį vien sostinės greitosios pagalbos medikai sulaukė 7 iškvietimų pas žmones sunegalavusius dėl karščio.

„Galvos svaigimai, alpimai, sąmonės netekimai ir kardiologinės problemos, arba skausmai širdies plote, širdies ritmo sutrikimai... Retai, bet yra ir hipertenzinės krizės, kada pakyla kraujospūdis nuo karščio“, – pagrindinius perkaitimo simptomus vardija greitosios pagalbos specialistas Tadeušas Bagdonavičius.

Per karščius reikia dažnai vėdinti patalpas, kad jose nebūtų tvanku ir nuolat įeitų gryno oro, gerti kuo daugiau skysčių, ypač senyvo amžiaus žmonėms, vengti kavos ir alkoholio, kurie iš organizmo išvaro skysčius.

Karštą dieną specialistai ragina neplauti langų, nedirbti aukštyje, darbus planuoti anksti ryte arba vakarop, kai saulė nebūna tokia kaitri, vengti fizinio darbo, o poilsiaujant prie vandens telkinių, atsisakyti alkoholio, kuris atpalaiduoja ir žmogus pamiršta atsargumą.

Medikai atkreipia dėmesį, kad per karščius vargina ir ilgos kelionės, masiniai susibūrimai.

Pastebėjus viešoje vietoje sunegalavusį žmogų, reikia kuo skubiau kviesti medikus ir nepalikti žmogaus vieno. Kol atvyks greitoji pagalba, reikia patikrinti pulsą ir paguldyti ligonį ant šono. Tačiau sunegalavusiam griežtai draudžiama duoti bet kokių vaistų.

lrt.lt
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt