2019 rugpjūčio 25 d., sekmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Poilsiautojų bėda – per didelis kraujospūdis
Pernelyg ilgas buvimas prie jūros saulėtą dieną gali padidinti kraujo spaudimą. Tai įrodo Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro paplūdimiuose vykdoma akcija „Saugus ir blaivus poilsis paplūdimyje“.

Kiekvieną dieną skirtinguose paplūdimiuose visuomenės sveikatos specialistai žmonėms nemokamai matuoja kraujospūdį. Per kelias valandas kraujospūdis pamatuojamas  daugiau kaip pusšimčiui  žmonių.

„Paplūdimyje kasdien  dirbame po tris valandas, tad norinčių pasitikrinti kraujo spaudimą nusidriekia eilės.  Šią savaitę atlikti matavimai rodo, kad daugumai patikrintų žmonių vertėtų susirūpinti savo sveikata – maždaug pusei nustatytas pernelyg didelis kraujospūdis. Akcijoje daugiausia dalyvavo vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės. Viena iš tokių negalavimų priežastis – nesaikingas deginimasis prie jūros. Per ilgai kaitinantis saulėje sutrinka širdies ritmas, todėl poilsiautojai, ypač vyresnio amžiaus žmonės, turėtų riboti buvimą saulėkaitoje“, – pasakojo visuomenės sveikatos specialistai.

Akcijų metu dalijami lankstinukai, kuriuose pateikiami naudingi patarimai, kaip saugiai ilsėtis prie jūros ir išvengti galimų pavojų. Žmonės ypač nudžiunga kartu su lankstinuku gavę ir buteliuką vandens. Per kelias valandas padovanojama apie pusantro šimto buteliukų. Dalindami nemokamai vandenį, Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro specialistai nori atkreipti į dėmesį į vandens svarbą karštą vasaros dieną. Jis padeda ne tik atvėsinti organizmą, bet ir tirpina mineralines druskas, su vandeniu iš organizmo pašalinamos kenksmingos medžiagos, apykaitos produktai (laiku jų nepašalinus, žmogus sunkiai apsinuodija ar net miršta).

Šią savaitę Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras dirbo Klaipėdos paplūdimiuose, kitą savaitę bus lankomi paplūdimiai ir Kuršių nerijoje.
 
Akcijų grafikas:

18 d., II-oji Melnragė, 11:00-14:00

19 d., Nida, Juodkrantė, 11:00-15:00 val.

20 d., Smiltynės pagrindinis paplūdimys, 11:00-14:00 val.

21 d., Moterų paplūdimys, 11:00-14:00 val.

vtv.lt
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt