2019 rugpjūčio 19 d., pirmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Duris atvėrė Egzemos mokykla

Egzemos mokykla – tai Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Dermatovenerologijos centro organizuojamas edukacinis projektas, kurį sudaro teorinių paskaitų ir praktinių mokymų ciklas apie atopinę egzemą (atopinį dermatitą) ir jos gydymo bei valdymo būdus. 

Atopinė egzema yra viena iš labiausiai paplitusių lėtinių uždegiminių odos ligų. Iki 80 proc. atvejų atopinės egzemos simptomai atsiranda kūdikystėje ar ankstyvoje vaikystėje ir dažniausiai išnyksta paauglystėje, tačiau, trečdaliui pacientų liga išlieka visą gyvenimą. Atopinė egzema daro didelę neigiamą įtaką ne tik pacientų, bet ir jų artimųjų gyvenimo kokybei.  

Egzemos mokyklos tikslas – supažindinti sergančiuosius ir jų artimuosius su pagrindiniais atopinės egzemos gydymo būdais, pagilinti žinias apie ligą. Suteikti galimybę susipažinti su panašias problemas turinčiais asmenimis, tinkamai pasinaudoti gauta informacija, savarankiškai kontroliuoti ligos eigą.

Išklausius paskaitų ciklą, pacientams bus lengviau suprasti savo ir egzema sergančiųjų artimųjų  kasdienes problemas, išmokti gyventi su liga.

Projektą sudaro 3 klasių mokymo sistema. Kiekvienoje klasėje bus suteikiama informacija apie atopinę egzemą ir jos gydymo būdus. Kiekvieną klasę sudaro 2 akademinių valandų trukmės seminaras: 1 val. trukmės teorinė ir 1 val. trukmės praktinė dalis. Teorinę dalį ves dermatologijos vyresnysis gydytojas rezidentas, o praktikinę - med. slaugytoja. Visi lektoriai yra stažavęsi Egzemos klinikoje Stokholme, Švedijoje. 

Asmenys išklausę tam tikrą kursą, gaus pažymėjimus. Į kiekvieną klasę renkamos 10-15 asmenų grupės. Pacientams bus išdalinta informacinė medžiaga apie atopinę egzemą.

Į Egzemos mokyklą maloniai prašome  registruotis Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Dermatovenerologijos centro registratūroje arba šiais telefonais: (8 5) 272 04 34, 265 85 34.

VUL SK inf.

 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt