2019 rugpjūčio 25 d., sekmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Santariškių klinikose – pirmoji pasaulinė operacija
VUL Santariškių klinikų Pilvo chirurgijos centre, vadovaujamame prof. Kęstučio Strupo, dr. Valdemaras Jotautas atliko pirmąją pasaulyje ir kol kas vienintelę operaciją – specialiu transanalinės endoskopinės mikrochirurgijos (TEM) būdu 19 metų vaikinui iš tiesiosios žarnos buvo pašalinta ne vietoje išvešėjusi skrandžio gleivinė  (heterotopine skrandžio gleivinė (HSG).

Gydytojas V. Jotautas sakė, jog tai yra tokia liga, kurios priežastys dar nėra žinomos. Manoma, kad jai įtakos turi genų sutrikimai, kurie atsakingi už virškinamojo trakto epitelio vystimąsi.

Remiantis medikų žiniomis, HSG gali būti randama bet kurioje virškinamojo trakto dalyje, taip pat tarpuplautyje, kapšelyje, šlapimo pūslėje, nugaros smegenyse.

Dažniausi simptomai (virškinamojo trakto): neskausmingas kraujavimas iš tiesiosios žarnos (68 proc.), tarpvietės išopėjimai (24 proc.), išangės skausmas (11 proc.), pilvo skausmas (11 proc.), tuštinimasis „deguto“ išmatomis (3 proc.). Pagrindinis kraujavimo mechanizmas – HSG išskiriama druskos rūgštis ir aplinkinės gleivinės išopėjimai.

Pasak pilvo chirurgo V. Jotauto, nors operacija techniškai buvo sudėtinga, ji praėjo sklandžiai. Pooperacinis laikotarpis normalus. Jau kitą dieną po operacijos pacientas vaikščiojo, bendravo su savo tėvais ir draugais. Po operacijos pacientui neprireikė jokių nuskausminamųjų vaistų. Po 4 dienų, be komplikacijų pacientas išrašytas į namus.

Jotautas sako, jog VUL SK Pilvo chirurgijos centre tokie gydymo rezultatai pasiekti išplėtus transanalinės endoskopinės mikrochirurgijos galimybių ribas. „Manome, kad šis atvejis užims deramą vietą tiesiosios žarnos chirurgijoje. Nes šiai ligai gydyti buvo ir kita alternatyva – taip vadinamas priekinės tiesiosios žarnos pjūvis. Jos metu gal net būtų tekę iškišti plonąją žarną į šoną. Tai yra labai traumuojanti, kartais net pacientą invalidizuojanti operacija, lydima sunkaus pooperacinio laikotarpio ir komplikacijų, jau nekalbant apie tolesnį gyvenimo kokybės sumažėjimą“, - dalijosi įspūdžiais medikas.

sveikatosabc.lt
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt