2019 rugpjūčio 25 d., sekmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Vaistinėmis pasitiki 8 iš 10 Lietuvos gyventojų
Pastaruoju metu, kai vizito pas gydytoją kartais tenka laukti mažiausiai kelias dienas ar net kelias savaites, žmonės vis labiau linkę pasitikėti vaistininko patarimais kaip saugoti bei stiprinti savo sveikatą. Bendras pasitikėjimas vaistinėmis tarp Lietuvos gyventojų yra gana aukštas, jis siekia 8,2 balo 10 balų skalėje.

Tyrimų bendrovės „RAIT“ gegužės mėnesį atliktas tyrimas parodė, jog iš visų Lietuvoje esančių vaistinių geriausiai gyventojų lūkesčius atitinka vaistinių tinklas „Camelia“ – pasitikėjimo vidurkis šiuo tinklu siekia 8,3 balo 10 balų  skalėje.

Atliekant tyrimą buvo apklausti 1002 Lietuvos gyventojai, kurių amžius siekė nuo 15 iki 74 metų. Rezultatai atspindi visos šalies gyventojų nuomones bei pasiskirstymą pagal amžių, lytį, gyvenamąją vietą, išsimokslinimą.

„Tyrimo metu respondentai, žinantys nors vienos vaistinės pavadinimą, buvo klausiami, kiek, kalbant bendrai, jie pasitiki vaistinėmis. Net 43 procentai visų apklaustųjų nurodė, kad jie visiškai pasitiki vaistinėmis, 31 procentas tvirtino, kad vaistinėmis jie greičiau pasitiki nei nepasitiki, 9 procentai save įvardijo neutraliais vaistinių pasitikėjimo atžvilgiu, 2 procentai buvo linkę vaistinėmis labiau nepasitikėti nei pasitikėti, ir tik 2 procentai respondentų teigė visiškai nepasitikintys vaistinėmis“, - tyrimą komentavo tyrimų bendrovės „RAIT“ valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė. Anot jos, tyrimas parodė, kad asmenys su pagrindiniu išsilavinimu, taip pat miestelių bei miestų (iki 180 000 gyv.) gyventojai statistiškai reikšmingai dažniau pasitiki vaistinėmis.

Kaip teigia keliose skirtingų tinklų vaistinėse sutikti žmonės, dauguma vaistinių dabar galima ne tik įsigyti reikalingų medikamentų, bet ir atlikti profilaktinių tyrimų, pasikonsultuoti su gydytojais specialistais. Kompetencijos patarti klientams rūpimais klausimais netrūksta ir patiems vaistininkams. Tai skatina pasitikėti šalies vaistinėmis. Žmonių lūkesčiai lankantis vaistinėse būtų asortimento platumas, gera informacinė sistema vaistinėse, t.y., informacija, kur vaistinių tinkle ieškoti norimų vaistų, taip pat informacija apie vaistų alternatyvas, pakaitalus. Daliai vaistinių klientų svarbus išskirtinių, įdomių prekių buvimas.

Kaip tvirtino UAB „Nemuno vaistinė“, valdančios vieną didžiausių vaistinių tinklų Lietuvoje „Camelia", direktorė Aušra Budrikienė, šio tyrimo duomenys – pats geriausias viso kolektyvo darbo įvertinimas. „Į komandą priimdami naują darbuotoją, ypatingą dėmesį kreipiame į jo turimas žinias bei įgūdžius. Labai svarbu, kad vaistininkas ne tik puikiai orientuotųsi farmacijos srityje, bet ir suprastų žmogų, gebėtų jam patarti, kaip sutaupyti perkant vaistus, nes dažnas vien vaistams išleidžia nemažą savo gaunamos pensijos ar atlyginimo dalį“, – kalbėjo A. Budrikienė. Direktorės teigimu, įmonė kasmet investuoja į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą ir motyvacijos sistemos tobulinimą.

vtv.lt
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt