2019 rugpjūčio 25 d., sekmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Širdies ligoms išvengti – nemokamos kardiologų konsultacijos
Dažniausiai širdį prisimename tada, kai iš džiaugsmo, skausmo, baimės, sunkiai dirbant, sportuojant ar susirgus ji pradeda smarkiau tuksėti, dirbti nebe taip sklandžiai, kaip anksčiau. Rugsėjo mėnesį gydytojų kardiologų konsultacijos bus teikiamos „Camelia“ vaistinėse.

Rugsėjo 29-ąją tradiciškai minima Pasaulinė širdies diena. Medikai tvirtina, jog dėl širdies ir kraujagyslių ligų 53-ose Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono šalyse kasmet miršta daugiau kaip 4 mln. žmonių. Lietuvoje širdies ir kraujagyslių ligos sudaro daugiau kaip pusę visų mirties priežasčių. Tai itin opi socialinė, ekonominė bei sveikatos priežiūros problema.

Mažų kainų vaistinių tinklas ,,Camelia“ tradiciškai kiekvieną mėnesį savo iniciatyvas skiria konkrečiai sveikatos problemai ir žmonėms siūlo nemokamas medicinos specialistų konsultacijas. Rugsėjis, siekiant paminėti Pasaulinę širdies dieną, skelbiamas Širdies mėnesiu.

Vaistinių tinklas „Camelia” kartu su Lietuvos širdies asociacija ragina gyventojus daugiau dėmesio skirti savo širdžiai bei širdies kraujagyslių sistemai. Visi norintys rugsėjo mėn. galės pasikonsultuoti su gydytojais kardiologais vaistinėse arba telefonu. O rugsėjo 29 d., 17 val., visi kviečiami atvykti į Vilniuje, Katedros aikštėje vyksiantį renginį, skirtą Pasaulinei širdies dienai paminėti. Renginyje bus galima sužinoti, kaip išsaugoti sveiką širdį, taip pat prisidėti kuriant gyvą skulptūrą - didžiausią Lietuvos širdį. Įspūdingo koncerto pradžia - 19 val.

Pasak projekte dalyvaujančios Vilniaus universiteto Santariškių klinikų kardiologės Virginijos Smagriūnaitės, sergamumą širdies ligomis lemia įvairios priežastys: nutukimas, netinkama mityba, rūkymas, alkoholio vartojimas, fizinio aktyvumo stoka ar, priešingai, pernelyg intensyvus fizinis krūvis, stresas, depresija. Gydytojos teigimu, daugeliu atveju išvengti ligų ar sušvelninti jų padarinius padeda žinios bei profilaktiniai apsilankymai pas specialistus. „Smagu, kad rugsėjo mėn., kartu minint ir Pasaulinę širdies dieną, organizuojama akcija, kuria žmonės kviečiami pasikonsultuoti apie širdies ligas su kardiologais, nes pastaruoju metu tokių ligų, deja, tik daugėja“, - kalbėjo V. Smagriūnaitė.

Rugsėjo mėnesį gydytojų kardiologų konsultacijos „Camelia“ vaistinėse bus teikiamos pagal šį grafiką:

Vilniuje

rugsėjo 9 d. nuo 15 iki 18 val., Savanorių pr. 1. 
rugsėjo 21 d. nuo 10 iki 13 val., Viršuliškių g. 40.

Kaune

rugsėjo 10 d. nuo 14 iki 17 val., Laisvės al. 55. 
rugsėjo 21 d. nuo 14 iki 17 val., Krėvės pr. 8.   

Alytuje

rugsėjo 7 d. nuo 10:00-13:00 val., Naujoji g. 76.
rugsėjo 14 d. nuo 10:00-13:00 val., Pulko g. 51A.

Šiauliuose

rugsėjo 19 d. nuo 16 iki 19 val., Varpo g. 22.
rugsėjo 23 d.  nuo 16 iki 19 val., Gegužių g. 45.

Pacientai, kurie neturės galimybės pasikonsultuoti su specialistais pageidaujamoje vaistinėje, visą rugsėjo mėnesį galės pasitarti su gydytoja kardiologe Egidija Rinkūniene telefonu  8-616-09612:

Pirmadieniais nuo 9 iki 12 val.
Trečiadieniais nuo 9 iki 12 val.
Penktadieniais nuo 9 iki 12 val.
(Skambučio kaina pagal paciento turimą skambučių planą).
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt