2019 gruodžio 15 d., sekmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Lietuva sustiprins pozicijas medicinos turizmo srityje
Siekdama skatinti Lietuvos medicinos turizmo paslaugų eksportą, užmegzti naujų ryšių, įsitvirtinti tarptautinėje medicinos turizmo paslaugų srityje, Ūkio ministerija šią savaitę pasirašys memorandumą dėl bendradarbiavimo medicinos turizmo srityje.

Memorandumas bus pasirašytas viceministro D. Lapinsko vizito į JAV metu tarp Ūkio ministerijos ir Medicinos turizmo asociacijos, vienijančios daugiau kaip 300 narių iš viso pasaulio.

„Sveikatos turizmas Lietuvoje yra viena iš prioritetinių turizmo rūšių. Ši turizmo sritis turi dideles plėtros ir augimo galimybes. Kryptingai ją plėtojant, valstybė gautų daug papildomų pajamų į nacionalinį biudžetą ir pritrauktų aukštą perkamąją galią turinčių turistų. O memorandumo pasirašymas ir susitikimai su medicinos turizmo lyderiais padės Lietuvai atsirasti ne tik Europos, bet ir viso pasaulio medicinos turizmo žemėlapyje“, – sako viceministras D. Lapinskas. 

Pasak D. Lapinsko, bendradarbiavimas su Medicinos turizmo asociacija yra itin svarbus mūsų šaliai plėtojant ir eksportuojant sveikatos turizmo paslaugas, keičiantis informacija, rengiant bendro intereso investicinius projektus ir juos įgyvendinant.

„Memorandumo pasirašymas su Medicinos turizmo asociacija Lietuvai turės didelės reikšmės. Visų pirma, tai neabejotinai atkreips pagrindinių tarptautinės medicinos turizmo rinkos dalyvių dėmesį į oficialiai Lietuvos valstybės išsakytą strateginį žingsnį plėtoti medicinos turizmą. Antra, pasirašius memorandumą, atsiras galimybių gauti konsultacinę pagalbą iš kompetentingiausių šios srities mokslininkų bei praktikų, kuriant Lietuvos medicinos turizmo plėtros strateginius dokumentus“, – sako Lietuvos privačių sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos prezidentas Laimutis Paškevičius.

Vizito metu viceministras D. Lapinskas dalyvaus 4-ajame pasaulio medicinos turizmo kongrese, susitiks su valstybės institucijų, kelionių agentūrų, organizuojančių medicinos turistų srautus, ir draudimo kompanijų atstovais aptarti draudimo, Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl pacientų teisių į tarpvalstybines sveikatos priežiūros paslaugas įgyvendinimo Lietuvoje, susipažins su medicinos turizmo plėtros pasaulyje perspektyvomis, problematika ir aptars sveikatos priežiūros klasterių kūrimo galimybes.

Ūkio ministerija, akcentuodama sveikatos turizmo svarbą turizmo paslaugų eksportui ir sezoniškumo mažinimui, 2011-uosius paskelbė Sveikatos turizmo metais. Sveikatos turizmas apima sveikatinimo, medicinos paslaugas (sveikatos priežiūrą, gydymą, įvairias operacijas, reabilitaciją, odontologiją ir pan.) ir sveikatingumą (SPA paslaugas, grožio procedūras, fizioterapiją ir t. t.).

Sveikatos turizmui buvo skirta tarptautinė turizmo, laisvalaikio ir sporto paroda „Vivattur“, rugsėjį surengtas Baltijos ir Šiaurės jūrų reabilitologų kongresas, sveikatos turizmo paslaugos įteisintos Turizmo įstatyme, sudarytos sąlygos per priemonę „Naujos galimybės“ sertifikuoti teikiamas paslaugas. Ūkio ministerija šiuo metu atlieka Lietuvos medicinos turizmo plėtros ir medicinos paslaugų eksporto skatinimo galimybių analizę ir dar šiais metais planuoja parengti rekomendacijas.

Pasaulinė medicinos turizmo asociacija – ne pelno siekianti organizacija. Jos tikslas – skatinti aukščiausio lygio sveikatos priežiūros paslaugų kokybę visame pasaulyje. Asociacijos nariai kartu sprendžia medicinos turizmo problemas, informuoja apie aukštos kokybės sveikatos priežiūrą šalyse, siekdami užtikrinti žmonių saugumą.

 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt