2019 gruodžio 15 d., sekmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Skiepijimų kalendorius senjorams – būtinybė ir atsakomybė
Pastaruoju metu Lietuvoje kaip visoje Europoje dėl įvairių priežasčių ryški visuomenės senėjimo tendencija, vis didesnę piliečių dalį sudaro perkopę per 60 metų gyventojai. Senjorai priklauso rizikos grupei, kuriai didžiausią grėsmę kelia ne tik gripo, bet ir primirštų užkrečiamųjų ligų, tokių kaip difterija ar stabligė, komplikacijos.

Visuomeninė iniciatyva „Saugok save“ kviečia vyresnio amžiaus žmones atsakingai įvertinti sveikatos profilaktikos priemones ir susidaryti savo suaugusiųjų skiepų kalendorių.

Vakcinacija yra efektyvi minėtųjų ligų – stabligės ir difterijos – prevencija senjorams. Susirgimų šiomis ligomis galima išvengti laiku pasiskiepijus. Šie skiepai rekomenduojami ir perkopus 65 metus. Senjorams skiepytis ekonomiškai naudinga, nes jie skiepijami nemokamai, valstybės lėšomis. Nesiskiepijus ir susirgus, gydymasis nuo ligos ir jos komplikacijų pareikalautų didelių kaštų.

Pakartotinė vakcinacija nuo kai kurių užkrečiamųjų ligų svarbi ne tik senjorams, bet ir visiems suaugusiems. Daugelis suaugusiųjų turi nepakankamą antikūnų kiekį, kuris galėtų apsaugoti nuo kai kurių užkrečiamųjų ligų, nuo kurių imunitetą įgijo pasiskiepiję vaikystėje. Difterija ir stabligė – retos Lietuvoje, bet labai pavojingos ligos. Medikai rekomenduoja nuo stabligės ir difterijos suaugusiems žmonėms skiepytis kas 10 metų. Statistikos duomenimis, nuo stabligės miršta 30 proc., o nuo difterijos – daugiau negu 20 proc. suaugusiųjų ligonių, vyresni nei 40 metų amžiaus.

„Skiepai suteikia saugumą ne tik pavieniams vyresnio amžiaus asmenims, kuriems užkrečiamųjų ligų komplikacijos itin pavojingos, bet ir kolektyviniam imunitetui. Kiekvienas sąmoningas visuomenės narys, įskaitant senjorus, turi jausti atsakomybę dėl užkrečiamųjų ligų plitimo, nes kuo daugiau žmonių skiepysis, tuo bus stipresnis kolektyvinis imunitetas“, – teigia N. Mikėnaitė.
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt