2019 lapkričio 15 d., penktadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Naujame Dienos chirurgijos skyriuje – moderniausios medicininės technologijos
Vilniaus miesto universitetinėje ligoninėje atidarytas  Dienos chirurgijos skyrius, kuriame pačiomis moderniausiomis medicininėmis technologijomis bus  atliekamos mažai invazinės operacijos. Ligoniai su siuntimais priimami iš visos Lietuvos. Dėl konsultacijų ir operacijos laiko registruotis tel. (8 5) 2341142.

Dienos chirurgijos skyriuje bus atliekamos: kraujagyslių lazerinės ir ne lazerinės (varicektomijos, flebiektomijos) operacijos; venų fistulės sergantiems inkstų ligomis, kuriems reikia dirbtinio inksto, šlapimo takų, šlapimo pūslės, inkstų, prostatos, tulžies pūslės akmenligės, lipomos, įvairios srities pilvo, kirkšnies išvaržų, proktologinės operacijos;  ortopedijos traumatologijos – kelio sąnario artroskopinės, meniskų, korekcinės pėdos „kaulo“ ir kt. operacijos; plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos – plastinės veido, vokų, randų, žaizdų korekcijos ir kt. operacijos.

„Toks Dienos chirurgijos skyrius, kaip šis, šiuo metu yra moderniausias ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje,“ – sako skyriaus vedėjas angiochirurgas med. dr. Narimantas Markevičius. Trijose skyriaus operacinėse sumontuota naujausia lazerinė operacijų aparatūra, ypatingai vertinga naujausių technologijų anesteziologinė aparatūra, kuri vaistų pompos pagalba narkotines medžiagas dozuoja mikrogramo tikslumu, atsižvelgiant į specialių daviklių, fiksuojančių narkozės gylį, rodiklius. Anesteziologas nutraukia narkozę vos tik baigus operaciją, be jokių pasekmių žmogaus organizmui. Tai labai palengvina pacientų būklę. Kuo mažiau gaunama cheminių preparatų, slopinančių gyvybines funkcijas, tuo greičiau ligonis grįžta į normalią būseną. Praėjus 15 minučių po operacijos pacientas jau gali gerti arbatą, o jei nori - ir užkąsti.

Po operacijos pacientas perkeliamas į intensyvaus stebėjimo palatą, kurioje įrengtos ne tik labai patogios lovos, bet ir naujosios technologijos, leidžiančios pačiam ligoniui pagal poreikį reguliuotis nuskausminamųjų vaistų kiekį - kai labiau skauda, jis gali paspausti mygtuką didindamas dozę, o kai mažiau – susimažinti.

Skyriuje yra 5 palatos, kuriose kiekvienoje yra dušas, tualetas, prausykla, sieninės drabužių spintos. Prie kiekvienos funkcinės, besitransformuojančios (ergonomiškos) lovos įrengta konsolė, kurioje – medicinos personalo iškvietimo, šviesos reguliavimo priemonės, interneto prieiga. Visame skyriuje įrengta oro rekupiracijos, o operacinėse – ir oro kondicionavimo sistema. Oras visame skyriuje keičiasi 18 kartų per dieną.

Ypatingai svarbus ir išskirtinis VMUL Dienos chirurgijos skyriaus bruožas –  maksimalus pacientų saugumas. Prireikus konsultacijos ar ištikus nenumatytai komplikacijai, čia, daugiaprofilinėje ligoninėje yra visa specializuota reanimacinė pagalba – ligoninėje yra trys pilnai aprūpintos reanimacijos, čia pat kardiologai, ginekologai, urologai ir kitų sričių specialistai, kurių konsultacijos gali prisireikti.

Kitas svarbus dalykas – šis skyrius prieinamas poliklinikų, šeimos gydytojų siuntimus turintiems pacientams iš visos Lietuvos, o gydymas kompensuojamas ligonių kasų. Privačiose dienos chirurgijos klinikose panašia aparatūra atliekamos lazerinės operacijos kainuoja tūkstančius.

Pacientas skyriuje stebimas dvi paras. Tokios tausojančios operacijos įmanomos tik dabar, nes anksčiau joms atlikti medikai neturėjo tinkamos aparatūros – laparoskopų, artroskopų, lazerių, kurie leidžia operuoti be pjūvių.  Išleidžiant pacientui nurodoma, kaip jis turi elgtis namie, kad išvengtų komplikacijų ir sėkmingai sveiktų. 
Dr. N. Markevičiaus teigimu, sėkmingiausia reabilitacija net ir po sunkių operacijų – paties ligonio noras susigrąžinti gyvenimo kokybę ir kuo ankstyvesnis aktyvumas. „Ilgalaike patirtimi įrodyta, jog kuo anksčiau ir aktyviau ligonis po chirurginių intervencijų pradeda judėti, tuo greičiau pasveiksta, o kuo ilgiau guli slaugomas, tuo daugiau komplikacijų,“ – sako gydytojas.  Po savaitės ligonis turi atvažiuoti į skyrių pas operavusį gydytoją pasirodyti ambulatoriškai.

Pacientai turintys siuntimus iš visos Lietuvos gali iš anksto registruotis tel. (8 5) 2341142  ir susitarti dėl jiems patogaus laiko konsultacijai ir operacijai. Patogu ir atvykstantiesiems iš tolimesnio Lietuvos krašto – operaciją galima planuoti popietinėmis valandomis, kad spėtumėte atvažiuoti.


 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt