2019 lapkričio 15 d., penktadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

VUL Santariškių klinikose sėkmingai pašalintas 2 metų vaikui didelis auglys
Prieš 2 savaites VUL Santariškių klinikose 2 metų berniukui iš organizmo buvo pašalintas didžiulis auglys, kurio pradžia buvo pilvo ertmėje, o iš pastarosios peraugęs į širdį (dešinįjį prieširdį, dalinai uždaręs triburį vožtuvą ir nuspaudęs kairįjį prieširdį). 
Auglys diagnozuotas visiškai sveikam ir visapusiškai išsivysčiusiam vaikui, kuris dėl pilvo skausmų buvo atvežtas į VU Vaikų ligoninę. Atlikus kompiuterinę tomografiją ir kitus tyrimus, įtartas didžiulis auglys. Diagnozė patvirtinta VUL Santariškių klinikose, Įgimtų širdies ydų skyriuje. Kadangi auglys augo iš pilvo ertmės, patikslinta, kad jis yra trombavęs visą apatinę tuščiąją veną ir įaugęs į širdį. Buvo atlikta skubi operacija. Dviejų sričių chirurgai – širdies chirurgas dr. Virgilijus Lebetkevičius ir kraujagyslių chirurgas dr. Marijus Gutauskas su medikų komanda sėkmingai pašalino auglį. 

„Lietuvoje tai – pirmas atvejis, kai auglys pažeidžia tiek daug organų. Tokio tipo auglys yra labai retas ir pasaulinėje praktikoje, aprašyta vos keletas atvejų“, - pasakojo V. Lebetkevičius. Anot mediko, vaikas tolimesniam gydymui perkeltas į Vaikų ligoninę, o sėkmingą gydymą laidavo ankstyva ir kokybiška diagnostika, operatyvus perkėlimas į specializuotą kliniką ir profesionalus patyrusių specialistų darbas.

VUL Santariškių klinikų informacinis pranešimas
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt