2019 lapkričio 15 d., penktadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Ar žinome, kur skambinti, jei reikia skubios pagalbos?

Į svečias Europos Sąjungos šalis darbo reikalais ar poilsiauti kasmet keliauja 150 mln. europiečių. Tačiau 65 proc. palikę savo šalį jaučiasi ne taip saugiai, kaip namie. ES veikia daugiau kaip 60 skubios pagalbos numerių, bet tik vienu iš jų – 112 – tiesiogiai ir nemokamai susisieksite su visomis skubios pagalbos tarnybomis (gaisrine, policija, greitąja medicinos pagalba) bet kurioje iš 27 valstybių narių.

95 proc. Europos piliečių pritaria, kad bet kurioje ES vietoje veikiantis bendras pagalbos numeris yra naudingas. Todėl buvo įvestas numeris 112. Įsivaizduokite, kad jums skubiai prireikė pagalbos užsienyje ir neprisimenate šalies, kurioje esate, nacionalinių skubios pagalbos numerių. Neišsigąskite – Europos skubios pagalbos numeriu 112 galite skambinti iš bet kurios ES vietos fiksuotojo ryšio telefonu, taksofonu ir mobiliuoju telefonu nemokamai visą parą. Numeris 112 veikia ir kai kuriose ES nepriklausančiose ir ne Europos šalyse, pavyzdžiui, jei mobiliuoju telefonu surinksite numerį 112 būdami JAV, jis veiks kaip ir vietinis numeris 911.

Deja, apie Europos skubios pagalbos numerį žino nedaug piliečių. 2010 m. tik 25 proc. europiečių žinojo, kad 112 yra visoje ES veikiantis numeris. "Numeris 112 – tai paslauga visiems Europos piliečiams. Labai gaila, kad jie apie ją nežino. Turime visi drauge pasiekti, kad šį numerį žinotų kiekvienas Europos pilietis, – teigia Briuselyje įsikūrusio Pagalbos numerio 112 fondo, skirto Europos skubios pagalbos numeriui viešinti, pirmininkas Emmanuelis Paulas.

Daugiau informacijos: http://ec.europa.eu/health-eu/newsletter_lt.htm

 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt