2019 lapkričio 15 d., penktadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Būsimieji genetikai bus rengiami Kaune
Genetikos mokslas – viena sparčiausiai besivystančių biomedicinos mokslų krypčių. Genetiniai, ypač molekuliniai tyrimo metodai naudojami visose biomedicinos bei gamtos mokslų srityse, todėl specialistų, turinčių puikų praktinį pasirengimą medicininės ir veterinarinės genetikos srityse bei analitinius gebėjimus, galinčių savarankiškai dirbti poreikis Lietuvoje nuolat auga. Sparčiai tobulėjant ir populiarėjant įvairioms genetikos tyrimų sritims, Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) jau šiemet pradedamas priėmimas į Medicininės ir veterinarinės genetikos studijų programą. Į šią specialybę ketinama priimti apie 20 studentų. Būsimųjų taip reikalingų genetikų laukia 3,5 metų trukmės nuolatinės formos dieninės studijos, jas baigusiems bus suteiktas medicininės ir veterinarinės genetikos bakalauro kvalifikacinis laipsnis.

Medicininės ir veterinarinės genetikos programa išskirtinė tuo, kad joje rengiami plataus profilio genetikai turės ir medicinos bei veterinarijos fundamentinių žinių. Programa gerai suderinama su studentų mobilumu pagal ERASMUS ir kitas tarpuniversitetinio bendradarbiavimo sutartis. Universitetinė pirmosios pakopos Medicininės ir veterinarinės genetikos programa atitinka Bolonijos susitarimo nuostatas, todėl realizavus šią programą absolventams atsivers tolesnio mokymosi ir kvalifikacinio augimo galimybės.

Anot programos rengėjų, ši naujoji studijų programa patraukli savo trukme, studijų eiga, galimybėmis baigus studijas įsidarbinti ar tęsti studijas magistrantūroje, o taip pat dvigubo bakalauro galimybe. “Kadangi šiuo metu LSMU Medicinos fakultete rengiamos dar dvi naujos bakalauro studijų programos – „Medicininė ir veterinarinė biochemija“ ir „Medicininė ir veterinarinė mikrobiologija“ – ateityje yra planuojama galimybė vykdyti dvigubas bakalauro studijas – t. y. per pasirenkamąsias disciplinas, šalia medicininės ir veterinarinės genetikos bakalauro kvalifikacijos, įgyti dar vieną kvalifikaciją – medicininės ir veterinarinės biochemijos ar mikrobiologijos bakalauro,” - komentuoja viena iš naujosios programos rengėjų, LSMU Veterinarijos akademijos profesorė Ilona Miceikienė.

Absolventai, greta kitų žinių bei įgūdžių, gebės planuoti tyrimų eigą, parinkti metodikas, dirbti su analitine genetinių, biologinių, biocheminių tyrimų įranga, analizuoti ir vertinti tyrimų rezultatus, tirti žmonių, gyvūnų chromosomines ir genetines ligas bei ydas, nustatyti paveldėjimo tipą, tikslinti kilmę pagal DNR, identifikuoti gyvulinės kilmės produktus, ištirti ūkines bei sveikatingumo savybes žyminčius genus, atlikti kiekybinę bei kokybinę genetiškai modifikuotų organizmų bei genetiškai modifikuotų maisto, pašarų priedų analizę; įvertinti tiriamojo biologinio objekto rizikos žmogui, gyvūnui ir aplinkai lygį bei šalinti poveikio pasekmes. “Ketinama vykdyti studijų programa padės parengti aukštos kvalifikacijos medicininės ir veterinarinės genetikos specialistus, gebėsiančius valdyti pačias naujausias molekulines technologijas ir jau šiandien reikalingus biotechnologijos, mikrobiologijos, medicininės ir veterinarinės farmacijos pramonės įmonėse, mokslo institutuose, medicininėse ir veterinarinėse mokslinėse ir diagnostinėse laboratorijose, maisto ir veterinarijos tarnyboje, aplinkosaugos ir ekologijos srities įstaigose, pašarų gamybos ir kokybės vertinimo sistemos įstaigose, pieno ir mėsos bei jų produktų perdirbimo sistemos įstaigose bei įstaigose, teikiančiose paslaugas gyvulininkystės sektoriuje”, - teigė LSMU prof. I. Miceikienė.

LSMU inf.
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt