2020 balandžio 06 d., pirmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Kaip užkirsti kelią ligoms?
Amžius, lytis ir paveldimumas – tai sveikatos rizikos veiksniai, kurių žmogus negali kontroliuoti ir pakeisti. Tačiau sveikatos specialistai tvirtina, kad žinojimas apie priklausymą rizikos grupei yra „vertas aukso“, nes suteikia žmogui progą išvengti galimos ligos pasirinkus sveikesnę gyvenseną.
Lietuviai beveik niekada nesikreipia dėl patirtos žalos sveikatai atlyginimo
Rinkos tyrimų bendrovės „GfK CR Baltic“ apklausos duomenimis, Lietuvoje žalą sveikatai, gaudami sveikatos priežiūros paslaugas, per savo gyvenimą patyrė trečdalis, o dėl žalos atlyginimo kreipėsi vos 4 proc. apklaustųjų. 
Vyrus atsikratyti knarkimo priverčia potencijos sumažėjimo grėsmė
Oras, maistas, vanduo ir miegas – bene svarbiausi žmogaus gyvybės palaikymo komponentai. Miegodamas žmogus praleidžia maždaug trečdalį viso savo gyvenimo. Miego kokybė turi didžiulę įtaką asmens darbingumui, nuotaikai, savijautai.
Kaip išvengti cukrinio diabeto?
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, pasaulyje yra daugiau nei 346 milijonai sergančiųjų cukriniu diabetu. Jei nebus imtasi priemonių, iki 2030 metų šis skaičius gali padvigubėti. 
Naujame Dienos chirurgijos skyriuje – moderniausios medicininės technologijos
Vilniaus miesto universitetinėje ligoninėje atidarytas Dienos chirurgijos skyrius, kuriame pačiomis moderniausiomis medicininėmis technologijomis bus atliekamos mažai invazinės operacijos. 
Antibiotikai – pavojingi ar naudingi?
Š.m. lapkričio 18 d. minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai rekomenduoja antibiotikus vartoti sakingai ir atsakingai – tik tuo atveju, jei vaistus paskyrė gydytojas.
Lapkričio 17d - Tarptautinė neišnešioto naujagimio diena
Lapkričio 17d.pirmą kartą bus minima Pasaulinė Neišnešioto naujagimio diena. Šia proga LSMU MA Neonatologijos klinika iniciavo fotografijų parodą „Gyvybė, telpanti delnuose“ Lietuvos Respublikos Seime. 
Kas yra diabetas?
Nuo 1991 m. kasmet lapkričio 14-ąją minima Pasaulinė diabeto diena. Tai – Frederiko Bantingo, kuris kartu su Charlesu Bestu atrado insuliną, gimimo diena.
Aplinkos oro užterštumas – labai svarbus veiksnys, turintis tiesioginės įtakos žmonių sveikatai
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras praneša, kad pagal Aplinkos apsaugos agentūros oro kokybės tyrimų duomenimis, pastarosiomis savaitėmis dėl teršalų išsisklaidymui nepalankių meteorologinių sąlygų kietųjų dalelių (KD10) koncentracija daugelio miestų aplinkos ore buvo padidėjusi.
6 priežastys, kodėl verta skaityti maisto papildų etiketes
Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) pataria: jei norite, kad maisto papildas patenkintų Jūsų lūkesčius, visų pirma turite atidžiai perskaityti jo etiketę. VVSPT specialistai atkreipia dėmesį į keletą atvejų, kai pirkėjas dėl savo nedėmesingumo gali apsigauti.
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt