2020 balandžio 06 d., pirmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Vaistai pamažu tampa įprastu maistu
Lietuvoje per mėnesį suvalgoma dešimtys kilogramų vaistų nuo skausmo, virškinimo fermentų, aktyvintosios anglies. Taip pat išgeriama šimtai litrų nervinę įtampą mažinančių augalinės kilmės vaistų.
Daugėja Cezario pjūvio operacijų
Pasaulinė sveikatos organizacija susirūpino, kad pastaraisiais metais įtartinai padaugėjo Cezario pjūvio operacijų. Pagal medikų paskaičiavimus, tik 10–15 procentų gimdyvių tokia intervencija būna mediciniškai pateisinama.
Kviečiame dalyvauti sveikatinimo projekte
Naujajame LNK TV laidos "Sveikatos ABC" sezone pradedame sveikatinimo projektą, kuriame gali dalyvauti visi, kas rūpinasi savo sveikata, yra pasiryžę keisti gyvenimo įpročius ir atidžiai klausytis bei vykdyti gydytojų nurodymus.
Stresą šeimoje moterys patiria dažniau
Beveik trečdalis Lietuvos moterų prisipažįsta, kad į stresines situacijas dažniausiai patenka šeimos rate ar bendraudamos su artimaisiais. Dėl buitinių aplinkybių ypač dažnai stresą patiria namų šeimininkės.
Lietuviai ir medikamentai
Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų teigia šiuo metu vartojantys kokius nors medikamentus, vitaminus ar žolinius preparatus. Tai paaiškėjo tyrimų bendrovei RAIT atlikus Lietuvos gyventojų apklausą.
Sutrikusi kepenų veikla gali tapti mirties priežastimi
Kepenys – stambiausia liauka organizme, atliekanti daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų. Jos ne tik reguliuoja cukraus cholesterolio bei fermentų kiekį, bet ir dalyvauja kraujo krešėjime, gamina ir išskiria tulžį, saugo medžiagas, reikalingas palaikyti smegenų ir raumenų bei kitas funkcijas.
Noras apsvaigti gali nuvesti į reanimaciją
Parsidedant naujiems mokslo metams Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) nori paraginti tėvus ir pedagogus priminti vaikams apie galimą apsinuodijimo medikamentais ir alkoholiu pavojų.
Lietuvos gyventojai imunitetą stiprina sveikesniu maistu
Susilpnėjus imunitetui, lietuviai pirmiausia linkę atsigręžti į sveikesnį maistą, rodo neseniai "Actimel" užsakymu atliktas reprezentatyvus gyventojų nuomonės tyrimas.
Širdies ligoms išvengti – nemokamos kardiologų konsultacijos
Dažniausiai širdį prisimename tada, kai iš džiaugsmo, skausmo, baimės, sunkiai dirbant, sportuojant ar susirgus ji pradeda smarkiau tuksėti, dirbti nebe taip sklandžiai, kaip anksčiau. Rugsėjo mėnesį gydytojų kardiologų konsultacijos bus teikiamos „Camelia“ vaistinėse.
Daugiau nei pusė lietuvių savo sveikatą vertina gerai
Daugiau nei pusė (55 proc.) Lietuvos gyventojų savo sveikatos būklę vertina kaip labai gerą arba gerą (atitinkamai 14 proc. ir 41 proc.). Trečdalis (33 proc.) lietuvių savo sveikatą vertina kaip vidutinišką, devintadalis (11 proc.) savo sveikatą vertina blogai, o 1 proc. – labai blogai.
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt