2020 balandžio 06 d., pirmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Hepatitas - slapta ir lengvai plintanti infekcija
Šiandien - Pasaulinė hepatito diena. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, hepatito virusu užsikrėtęs kas 12-tas pasaulio gyventojas. Virusiniai hepatitai – itin aktuali problema ir Lietuvoje.
Prasidėjo širšių ir vapsvų puolimas
Paskatintas oro permainų širšių ir vapsvų puolimas prasidėjo anksčiau nei įprastai. Pirmieji neramūs spiečiai jau pastebimi Kauno, Vilniaus, Klaipėdos ir Panevėžio apskrityse. Įkandimai ne tik skaudūs, bet ir pavojingi.
Kada pradėjome sirgti erkiniu encefalitu?
Epidemiologams vis primenant apie pavojų užsikrėsti erkiniu encefalitu, dalis žmonių nepatikliai numoja ranka. „Juk tūkstančius metų Lietuvos žmonės vaikščiojo po miškus, krūmynus ir jokių bėdų dėl erkių neturėjo“, – sako jie. Tai kada gi erkinis encefalitas tapo problema?
Naujos kartos aparatūra, aptinkanti odos navikus
VU Onkologijos instituto Konsultacinėje poliklinikoje sumontuota ir pradėjo dirbti lazerinė spektrofotometrinė sistema, kurią onkologai įsigijo už 2010 m. LNK televizijos labdaros telemaratono „Gerumo diena“ metu surinktas lėšas.
Tyrimas: netrukus pritrūksime medicinos specialistų
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) Sveikatos apsaugos ministerijos užsakymu atliko didžiausią, išsamiausią bei sudėtingiausią žmogiškųjų sveikatos priežiūros išteklių tyrimą "Dienos fotografijos" analizė", kuris aiškiai parodė, kokie sveikatos apsaugos sistemos valdymo iššūkiai laukia artimiausioje ateityje.
Įkurti Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai
Seime vykusioje spaudos konferencijoje buvo pristatyti Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai (Rūmai), kurie buvo įsteigti liepos 7 d. Anot steigėjų, viena iš pagrindinių Rūmų užduočių – pagerinti Lietuvos gyventojų sveikatą, skatinant sveikos gyvensenos principų populiarinimą.
Su keliaujančiais lietuviais į šalį emigruoja blakės
Praėjusiais metais kenkėjų kontrolės ekspertai užklausų, kaip kovoti su blakėmis, gaudavo iš užsienyje gyvenančių lietuvių. Šiais metais nusiskundimų netrūksta Lietuvoje. Viena iš pagrindinių šios plintančios problemos priežasčių – keliaujantys tėvynainiai.
Daugiau suvalgoma mažesne šakute?
Tyrimai atskleidė, jog naudojimasis mažesne šakute gali paskatinti suvalgyti gausesnę porciją, nei valgant didesniu įrankiu. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodytų, jog viskas lyg ir turėtų būti priešingai – naudojantis mažesniu stalo įrankiu, suvalgoma mažiau.
Poilsiautojų bėda – per didelis kraujospūdis
Pernelyg ilgas buvimas prie jūros saulėtą dieną gali padidinti kraujo spaudimą. Tai įrodo Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro paplūdimiuose vykdoma akcija „Saugus ir blaivus poilsis paplūdimyje“.
Alkoholis negailestingai trumpina gyvenimo metus
Pasaulio sveikatos organizacijos Lietuvos biuro užsakymu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkai atliko Lietuvos gyventojų prarastų potencialių gyvenimo metų tyrimą. Šio tyrimo tikslas – įvertinti vien tik su alkoholio vartojimu susijusių mirčių valstybei atneštą naštą 2003-2009 m.
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt