2020 balandžio 06 d., pirmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Siūlys uždrausti energinių gėrimų ir alkoholio mišinius
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas LR Seimui teiks pasiūlymą dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų projekto, kuriam įsigaliojus šalyje būtų draudžiama prekiauti energinių gėrimų ir alkoholinių gėrimų mišiniais...
Medikai pataria saugotis karščio
Dėl sutrikusios sveikatos pastarosiomis dienomis medikai sulaukia vis daugiau iškvietimų. Todėl oro temperatūrai esant 25 laipsniams ir daugiau, jie įspėja būti atsargius saulėje, dengti galvas, saugotis saulės smūgio...
Piene – iki 20 dirbtinių cheminių medžiagų pėdsakų
Parduotuvėje įsigyto pieno mėginiuose galima aptikti įspūdingą, net iki 20-ies įvairiausių nuskausminamųjų, antibiotikų ir augimo hormonų kokteilį, tvirtina mokslininkai. Naudodami ypatingai jautrius matavimo prietaisus...
Atmintinė poilsiaujantiems prie jūros
Nors orai nelepina, pajūrio gelbėtojams nėra kada atsikvėpti. Ypač daug incidentų būna savaitgaliais ir švenčių dienomis. Prieš kelias dienas Giruliuose teko padėti dviem merginoms, kurios pateko į duobę ir negalėjo išplaukti į krantą, toks pat likimas ištiko dar du vyrus.
Naujoje knygoje – patarimai, kaip rūpintis artimųjų slauga
Ligonius namuose slaugantiems žmonėms išleista nauja knyga – "Artimųjų slauga namuose‟. Tai – viena iš nedaugelio tokio pobūdžio išleistų Lietuvoje knygų, kurioje galima rasti praktinių patarimų ir informacijos apie artimųjų slaugymą.
Aortos vožtuvas implantuotas per kateterį
Kauno klinikose dviems garbaus amžiaus pacientėms atlikta aortos vožtuvų implantacijos procedūra per kirkšnies arteriją. Ši procedūra ypatinga tuo, kad ji atliekama pacientams, sulaukusiems garbaus amžiaus, kuriems dėl jų sveikatos būklės ar gretutinių ligų neįmanoma implantuoti aortos vožtuvo atviros operacijos metu.
Susirgę lietuviai pasitiki natūraliomis gydymo priemonėmis
Du trečdaliai Lietuvos gyventojų nuo 30 iki 74 metų iškilusias sveikatos problemas pradžioje yra linkę spręsti vartodami natūralias priemones – vaistažolių arbatą, tinktūras ar augalines ištraukas, vitaminus. Iš karto gydytis stipriais vaistais dažniausiai bando vyrai.
Vanduo gaivina, gydo ir… sargdina
Kas gali būti maloniau už maudynes jūroje, ežere, upėje, tvenkinyje ar bet kuriame kitame vandens telkinyje karštą vasaros dieną. Karštomis dienomis vandenyje ne tik gausybė besipliuškenančių žmonių – ten taip pat knibždėte knibžda ir įvairiausi mikroorganizmai.
Baltijos šalių gyventojai nori žinoti, ką valgo
Beveik 80 proc. lietuvių, latvių ir estų norėtų daugiau žinoti apie patiekalų, kuriuos jie valgo viešojo maitinimo įstaigose, sudėtį. Be to, kone pusė apklaustųjų sutiktų kavinėse ir restoranuose mokėti brangiau, jei tiksliai žinotų, ką valgo.
Santariškių klinikose naujagimiui iš širdies pašalintas didžiulis auglys
Prieš 2 savaites VUL Santariškių klinikose 5 dienų amžiaus naujagimiui iš dešinio širdies skilvelio buvo pašalintas didžiulis auglys, kuris buvo peraugęs visą skilvelio ertmę, deformuojantis vožtuvą ir įaugęs į dešinį prieširdį.
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt