2020 balandžio 06 d., pirmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Vaikų ligoninėje - 100-oji kaulų čiulpų transplantacija
Vaikų ligoninėje, kurioje 2002 m. vasario 12 d. buvo atlikta pirmoji Lietuvoje kaulų čiulpų transplantacija vaikui, atlikta jau šimtoji procedūra. Gydytoja vaikų hematologė dr. Jelena Rascon, vertindama per šiuos metus atliktų kaulų čiulpų transplantacijų rezultatus...
Kosmetikos gaminiai – su Europos Sąjungos ekologiniu ženklu
Jei nusipirkote kosmetikos gaminį, paženklintą vadinamąja Europos Sąjungos gėle, žinokite, kad jis atitinka tam tikrus ekologinius kriterijus. Teisė šiuo ženklu žymėti gaminius suteikiama tik tada, kai jie atitinka griežtus Europos Komisijos nustatytus reikalavimus.
Uodų sezonas – atidarytas
Šiltas saulėtas vakaras, pavasariu kvepianti gamta ir... ramią atmosferą sklaidantis zvimbesys bei skausmingi įkandimai – uodai... Kenkėjų kontrolės ekspertai perspėja...
Lietuviai – švelniausių europiečių penketuke
Šiais metais atlikto "Milka" švelnumo tyrimo duomenimis, lietuviai patenka į švelniausių europiečių penketuką, aplenkdami stereotipiškai švelniais laikomus italus ir prancūzus. Tyrimas taip pat atskleidė, kad daugelyje Europos šalių stresas, įtampa ir nuolatinis skubėjimas palieka vis mažiau vietos švelnumui.
Gegužės 19-oji – pasaulinė hepatito C diena
Virusinis hepatitas C – tai hepatito C viruso (HCV) sukeltas kepenų uždegimas, kuris gali sukelti kepenų cirozę ir net pirminį kepenų vėžį. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, apie 3 proc. t. y. apie 150–170 mln. pasaulio gyventojų yra galimai užsikrėtę hepatito C virusu. Iš jų apie 5 mln. gyvena Vakarų Europoje.
Gegužės 17-toji – Pasaulinė hipertenzijos diena
Arterinė hipertenzija vadinama tyliąja visuomenės žudike. Ji sėlina nepastebimai, sukelia susirgimus, kurie tampa mirties priežastimi arba ženkliai pablogina žmogaus gyvenimo kokybę. Arterinė hipertenzija atveria kelius infarktui, insultui, širdies ar inkstų nepakankamumui.
Atskleisti septyni svarbiausi alkoholio pramonės skleidžiami mitai
Europos sveikatos apsaugos institucijos ir organizacijos įspėja pasaulį apie gudrias ir efektyvias alkoholio pramonės lobistines veiklas. Neseniai pasirodę alkoholio pramonės lobistinės veiklos tyrimai atskleidė gausybę įdomių faktų apie alkoholio pramonės gudrybes...
Pavasaris primena apie šunų ir kačių platinamas parazitines ligas
Visuomenės sveikatos specialistai primena, kad atėjęs pavasaris skatina susimąstyti apie parazitines ligas, kurias platina šunys ir katės. Pagrindinės parazitinės ligos, kurias gali platinti naminiai gyvūnai, yra toksokarozė, echinokokozė ir toksoplazmozė.
Mobilusis telefonas: grėsmė sveikatai
Šiandien tikriausiai nė neįsivaizduojame savo gyvenimo be mobiliojo telefono. Šią ryšio priemonę turi net 98 proc. lietuvių, tačiau daugiau nei 50 proc. gyventojų nežino, kokią grėsmę jų sveikatai kelia mobilieji telefonai ir mobiliojo ryšio antenos.
Telekardiologijos paslauga – tikslios ir sparčios diagnozės galimybė
Greitai ir kokybiškai nustatyti pacientui diagnozę padės telekardiologijos paslaugos – gydytojo kardiologo konsultacijos dalis, kai paciento tyrimo duomenys internetu perduodami aukštesniojo lygio įstaigos specialistams įvertinti.
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt