2020 balandžio 06 d., pirmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Druska nesukelia širdies ligų
Anksčiau buvo manoma, kad nuo sūraus maisto padidėja arterinis kraujo spaudimas ir vystosi širdies bei kraujagyslių ligos. Tačiau naujausias Europos mokslininkų tyrimas šią nuomonę paneigia, praneša „Reuters“.
Gegužės 5-oji – Pasaulinė rankų higienos diena
Siekiant atkreipti dėmesį į rankų higienos ir jos gerinimo svarbą sveikatos priežiūros įstaigose, šių metų gegužės 5 dieną jau trečius metus iš eilės visas pasaulis mini rankų higienos dieną, kurios šūkis – „Plauk rankas – saugok gyvybes“.
Smegenys miega ir būdrauja tuo pačiu metu?
Jei kartais negalite rasti, kur padėjote raktus ar akinius, ir dėl to kaltinate užmaršumą, galite klysti: jums paprasčiausiai trūksta miego. Tokią išvadą leidžia daryti su žiurkėmis atliktas tyrimas, tvirtinantis, kad jei smegenys pavargusios, jų dalys gali sekundės daliai užsnūsti...
Egzaminų baimės. Kaip padėti?
Kiekvieną pavasarį tūkstančiai Lietuvos abiturientų su nerimu laukia artėjančių egzaminų, panašūs jausmai užplūsta jų tėvus, auklėtojus, mokytojus. Kaip elgtis abituriento tėvams, kaip padėti savo sūnui ar dukrai ir kokių svarbiausių principų laikytis ...
Sifilis iš Lietuvos nesitraukia
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, 2010 m. Lietuvoje užregistruoti 347 susirgimai sifiliu, iš jų – 210 vyrams bei 137 moterims. 2009 m. ši lytiniu keliu plintanti liga buvo diagnozuota 330 atvejų.
Repelentai: kaip pasirinkti ir naudoti
Prasidėjęs pavasaris, greitai artėjanti vasara net ir didžiausius namisėdas „ištraukia“ į gamtą. Deja, toks laukiamas šiltasis metų laikas turi ir tam tikrų trūkumų: ramiai pavakaroti neleidžia geliantys uodai...
Minime Tarptautinę triukšmo supratimo dieną
Šiais metais balandžio 27 d. minima 16-oji Tarptautinė triukšmo supratimo diena. Ši diena skirta pažymėti visuotinį susirūpinimą ilgalaikio triukšmo žala visuomenės sveikatai.
Pavasarį prabudo kenkėjai
Kenkėjų kontrolės ekspertai gyventojus perspėja apie pavasarį bundančius kenkėjus. Prognozuojamas itin intensyvus sezonas. Didelė dalis gyventojų jau skundžiasi gana ankstyvu juodųjų skruzdžių ir uodų antpuoliu.
kiausinis
Kad velykiniai kiaušiniai būtų be siurprizų
Ant slenksčio viena gražiausia metų švenčių – Šv. Velykos. Pagrindinis šios šventės elementas yra margutis. Tačiau kartais išmarginti kiaušiniai dovanoja ne tik šventinį džiaugsmą, bet ir tampa ligos, kurią sukelia salmonelės, priežastimi.
Kauno apskrityje - pirmosios erkių aukos
Šiais metais Kauno apskrityje pirmoji erkių auka tapo moteris – Laimo liga diagnozuota 54 metų kaunietei, rinkusiai žibutes Kleboniškio miško parke. Pernai Laimo liga sirgo 595 Kauno apskrities gyventojai, erkinis encefalitas diagnozuotas 164 Kauno apskrities gyventojams.
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt