2020 balandžio 06 d., pirmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Smegenims – augalinės kilmės riebalų rūgštys
Ne vienas atliktas medicininis tyrimas konstatuoja, jog riebalų rūgštys Omega turi didelę įtaką žmogaus smegenų veiklai. Nepakeičiamosios riebalų rūgštys būtinos visais amžiaus laikotarpiais.
Gydytojai: lietuviai per mažai dėmesio skiria akių ligų profilaktikai
Tyrimas atskleidė: lietuviai itin mažai dėmesio skiria akių ligų profilaktikai, o nusilpus regėjimui jį stiprinti bando patys, nepasikonsultavę su specialistais.
Balandžio 17-oji – tarptautinė hemofilijos diena
Balandžio 17 dieną pasaulyje minima Tarptautinė sergančiųjų hemofilija diena. Hemofilija (arba kraujavimo liga) – tai paveldima liga, dėl kurios sutrinka kraujo krešėjimas...
Lietuvos širdies chirurgijos pradininkas mini jubiliejų
Profesoriaus Algimanto Marcinkevičiaus gyvenimas ir darbai ypač svarbūs XX a. Lietuvos medicinos pažangai. Pats svarbiausias iš jų – naujos medicinos srities Lietuvoje – modernios širdies chirurgijos sukūrimas, jos tobulinimas ir iškėlimas į pasaulinį lygį.
Būsimieji genetikai bus rengiami Kaune
Sparčiai tobulėjant ir populiarėjant įvairioms genetikos tyrimų sritims, Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) jau šiemet pradedamas priėmimas į Medicininės ir veterinarinės genetikos studijų programą.
Kas tas rotavirusas ir kaip su juo kovoti?
Rotavirusas – vienas iš dažniausių virusų, sukeliančių sunkų ūminį viduriavimą kūdikiams ir mažiems vaikams visame pasaulyje. Literatūros duomenimis, beveik visi vaikai iki penkerių metų amžiaus bent kartą yra sirgę rotavirusine infekcija.
Kaip iš egzotinių kraštų neparsivežti maliarijos?
Kiekvienais metais labai daug mūsų tautiečių keliauja į įvairias pasaulio šalis, tačiau kelionės tai ne tik puikūs įspūdžiai ir poilsis, - jų metu susiduriama ir su rizikos sveikatai veiksniais.
Klauskite ir būkite sveiki!
Į pagalbą žmonėms, kuriems iš tiesų rūpi jų pačių ir artimųjų sveikata, ateina internetas. Nuo šiol interneto svetainės www.sveikatosabc.lt naujoje rubrikoje „Klauskite eksperto“ jūs galite užduoti klausimus gydytojams specialistams, kurie čia pat internete savo žiniomis pasidalins su savo pacientais.
Lietuvoje – naujas onkologinių ligonių gydymo būdas
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Pilvo chirurgijos centro medikai pradėjo sunkiai sergančius onkologinius pacientus gydyti naujuoju būdu - hipertermine peritonine chemoterapija (HIPEC).
Mobilieji telefonai siejami su osteoporoze
Mobilieji telefonai sukelia miego sutrikimus, keičia normalaus socialinio gyvenimo įpročius, galbūt net padidina vėžio riziką – apie šias mokslininkų diskusijas kalbėta jau ne kartą...
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt