2020 balandžio 06 d., pirmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Duomenų analizė parodė, kad lietuviams trūksta vitamino D
Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos narių laboratorijose atliktų bendrojo vitamino D tyrimų rezultatai parodė, kad lietuviams trūksta organizmui svarbaus vitamino D. 
Ar mėgstame valgyti sūriai?
Daugelis atsakytų – ne. Tačiau skaičiai rodo ką kita. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja suvartoti ne daugiau kaip 5 g druskos per dieną. Tai mažiau nei 1 arbatinis šaukštelis.
Kuo naudingos skaidulinės medžiagos
Skaidulinėmis medžiagomis (jos dar vadinamos maistinėmis skaidulomis) vadinami angliavandeniai (polisacharidai), kurių yra augaliniuose produktuose ir kurias žmogaus virškinimo trakte skaldo storosios žarnos mikroflora, o ne virškinimo fermentai.
Kompiuterių poveikis vaikų sveikatai
Metodinės rekomendacijos vaikams ir jų tėveliams „Kompiuterių poveikis vaikų sveikatai bei patarimai, kaip išvengti neigiamų pasekmių“
TNS: įspėjimus apie žalingą tabako poveikį lietuviai ignoruoja
Lietuviai kartu su vokiečiais, prancūzais ir danais patenka į ketvirtuką šalių, kuriose yra daugiausia rūkančių ar rūkiusių gyventojų, teigiančių, jog įspėjimai apie žalingą poveikį sveikatai ant tabako gaminių neturi jokios įtakos jų požiūriui ar įpročiams.
Kūdikiams ir jų mamoms – aukščiausios kokybės paslaugos
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Centrinė projektų valdymo agentūra ir Lietuvos ligoninės bei jų filialai, teikiantys sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams antradienį pasirašė 17 projektų įgyvendinimo sutartis.
Cukrus ar saldikliai: ką rinktis?
Šiuolaikiniam žmogui subalansuota mityba tampa vis svarbesnė, o sveika ir graži išvaizda turi vis didesnę reikšmę mūsų gyvenimuose. Nenuostabu, kad daugeliui smaližių kyla dilema, kuo pakeisti taip pamėgtą cukrų. 
Vaiko organizmui reikia... visko?
Dalis tėvų įsitikinę, kad jų augančiam sūnui ar dukrai, nori atžala to, ar nenori, būtinai reikia kuo daugiau ir dažniau valgyti – juk vaikas turi užaugti sveikas, stiprus ir energingas. Kiti mano priešingai – nėra čia ko iš paskos su šaukštu lakstyti, norės pats pavalgys, juk organizmas geriausiai atsirenka, ko jam reikia.
Klimato kaitos poveikis žmogaus sveikatai
Klimato kaita – klimato pokyčiai, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai atsiranda dėl žmogaus veiklos, keičiančios Žemės atmosferos sudėtį, ir kurie netelpa į natūralių klimato svyravimų, stebimų reguliariais laiko tarpais, ribas. 

Pasveikinti Pasaulinę dieną be tabako gimę mažyliai ir jų mamos
Birželio 1 dieną visoje Lietuvoje rengiama akcija „Gimiau nerūkanti/is“, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į rūkančių tėvų įtaką savo ir savo vaikų sveikatai bei paraginti visuomenę atsisakyti šio žalingo įpročio.
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt