2020 balandžio 06 d., pirmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Pasaulinės dienos be tabako tema − tabako pramonės trukdžiai
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad gegužės 31 d. visame pasaulyje minima Pasaulinė diena be tabako. 2012 metų Pasaulinės dienos be tabako tema – tabako pramonės trukdžiai.
Ką daryti įgėlus bitei ?
Sušilus orams, daug laiko praleidžiame soduose, sodybose, prie vandens telkinių. Buvimą gamtoje neretai apkartina įvairiausi vabzdžiai, uodai, bitės, vapsvos ir kt. Vabzdžių įgėlimas dažniausiai būna skausmingas, o dauginiai įgėlimai gali sukelti stiprią organizmo reakciją.
Ko organizmui trūksta vyresniame amžiuje?
„Senelė mūsų jauna, su džinsais ir tekina. Visuomet ji pirma, jai pavydi mama, jai pavydi visa šeima“, - retas kuris nėra girdėjęs šios maestro Stasio Povilaičio dainos. Ir iš tiesų, kas gi nenorėtų garbiame amžiuje jaustis energingas, guvus, žvalus, nevarginamas vienokių ar kitokių sveikatos sutrikimų.
Kaip sukomplektuoti kelionės vaistinėlę?
Vasara – atostogų ir kelionių metas, todėl planuojame išvykas į sodybą kaime su šeima arba į gamtą su draugais, išsiruošiame į turistinius žygius ar kelionę į užsienį. Ruošdamiesi keliauti visuomet tikimės nepakartojamų įspūdžių, puikiai pailsėti ir negalvojame apie kelionėje tykančius sunkumus. 
Tolerancija: kas dešimtas lietuvis pasisako už sergančiųjų šizofrenija izoliavimą
Ką reikėtų daryti su žmonėmis, sergančiaisiais šizofrenija: izoliuoti ar integruoti? Kas dešimtas lietuvis yra įsitikinęs, kad juos reikia atskirti nuo visuomenės. Retai susimąstoma, kad šia liga serga žymi populiacijos dalis ir kalbama net apie 16 000 Lietuvos gyventojų atskyrimą.
Kaip nuraminti nervus... per egzaminus?
Kiekvieną pavasarį tūkstančiai jaunuolių, laikydami brandos egzaminus ir jiems ruošdamiesi, stodami į aukštąsias mokyklas, gyvena nerimastingu laukimu. Šį jausmą neretai yra paženklinusi įtampa, baimė, ypatingas fizinis ir emocinis nuovargis. 
Emocinio intelekto ugdymas Lietuvos mokyklose išaugins laimingą kartą
Metai iš metų įvairiausi tyrimai rodo, kad Lietuvos vaikai – vieni iš nelaimingiausių Europoje. Pagal vaikų savižudybių skaičių, aukščiausią streso ir patyčių lygį Lietuva pirmauja, o jaučiamos laimės lygis – žemiausias Europoje.
Hepatitas – ar šios ligos galima išvengti?
Kas žmogaus organizme atsakingas už tai, kad kraujas po kūną tekėtų švarus, išvalytas nuo toksinų ir įvairių cheminių medžiagų? Kepenys. Kas žmogaus organizme sintetina ir kontroliuoja cholesterolio kiekį kraujyje? Kepenys. Kas gamina tulžį, reikalingą suvirškinti maistą? Ir vėl – kepenys. Neatsitiktinai šis organas vadinamas vienu svarbiausių.
Kas toji aneurizma?
Kas toji aneurizma, iš mūsų atimanti nemažai mylimų ir brangių žmonių ar pažeidžianti iki sunkių neįgalumo atvejų? – klausiame Kauno „Naujosios klinikos“ gydytojos Laimos Mickevičienės.
Pirmasis gegužės pirmadienis – Euromelanomos diena
Euromelanoma yra visos Europos odos vėžio prevencijos projektas, kurio tikslas – skleisti informaciją apie odos vėžio prevenciją, ankstyvąją diagnostiką ir gydymą.  2012 m. gegužės 7 d. Lietuvoje jau penktą kartą minima Euromelanomos diena. 
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt