2020 balandžio 06 d., pirmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Ko nežino moterys apie moterų ligas
Ikivėžinė gimdos kaklelio liga, gimdos gleivinės patologija, histeroskopija – moterų ligos, apie kurias jos dažnai žino per mažai. Apie šias ligas pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centre dirbantys gydytojai akušeriai-ginekologai.
Pavasariniai organizmo stiprintojai – kas jie?
Nors saulė savo šiluma kasdien mus džiugina vis labiau ir labiau, peršalimo, gripo ir kitokių ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų metas, deja, niekaip nesibaigia. Išmintingi žmonės sako, kad paprasčiau nesusirgti, nei ligą gydyti.
Kaip palaikyti optimalų kūno svorį?
Jei nusprendėte sumažinti kūno svorį, turite įvertinti dvi sau iškeltas užduotis. Neretai dietų, sporto, įvairių lieknėjimo preparatų žmonės griebiasi tuomet, kai ima kritiškai vertinti savo išvaizdą. Vis dėlto skirtingi metodai, padedantys sumažinti svorį, kartais gali būti labai naudingi ne tik fizinei, tačiau ir bendrai žmogaus sveikatai.
Silpstantis regėjimas apriboja žmogaus pojūčius, orientaciją, sukelia socialinę atskirtį
Liaudies išmintis byloja: „Be akių – kaip be rankų“. Vargu, ar atsirastų norinčių prarasti kurią nors vieną šių kūno dalių. Deja, pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi silpstančia rega, įvairiais kitais regėjimo sutrikimais.
Gera sveikata – ilgesnis gyvenimas
Kasmet balandžio 7 dieną yra švenčiama Pasaulinė sveikatos diena. Kiekvienais metais šios dienos šūkiu tampa tam tikra nerimą kelianti sveikatos problema. Šių metų tema – „Sveikas senėjimas“, o šūkis – „Gera sveikata-ilgesnis gyvenimas“.
Neišgydyta anemija dažnai atsiveja iš paauglystės
Geležies stokos anemija (mažakraujystė) galėtų būti viena lengviausiai diagnozuojamų ligų - įsitikinę specialistai. Tačiau mūsų visuomenei reikia daugiau žinių apie paslėptos anemijos pavojų, o šeimos gydytojams – realių galimybių anksti ištirti silpstantį kraują. 
Lietuvių maitinimosi ypatumai – kodėl mūsų mityba ydinga?
„Lietuvos gyventojų mityba – nesveika“, - tuo įsitikinęs Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto akademinių reikalų prodekanas, Visuomenės sveikatos instituto direktorius, profesorius, medicinos mokslų daktaras Rimantas Stukas.
Domėtis sveikata kvies Nacionalinis sveikatos egzaminas
Žinau – gyvenu sveikiau! Tokiu šūkiu 2012 m. balandžio 6–7 d. pasitikrinti žinias apie sveikatą kviečia pirmą kartą Lietuvoje rengiamas Nacionalinis sveikatos egzaminas (NSE). Egzaminu, kuriame gali dalyvauti visi pageidaujantys, siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į sveikatos problemas ir paskatinti domėtis bei rūpintis savo ir artimųjų sveikata. 
Vitaminas D apsaugo nuo klastingų ligų
Senai žinoma, kad vitaminas D stiprina kaulus. Naujausi tyrimai parodė, kad šis vitaminas gali padėti išvengti itin klastingų ir sunkių ligų – vėžio ar cukrinio diabeto. Apie vitaminą D medikai diskutuoja mokslinėje - praktinėje konferencijoje „Vitaminas D. Diagnostikos ir taikymo klinikinėje praktikoje galimybės“, kuri kovą organizuojama įvairiuose Lietuvos miestuose.
Sergantiesiems podagra – daugiau galimybių gydytis
Daugelis sergančiųjų lėtine liga – podagra – ne visada gali vartoti šiai ligai gydyti skirtus preparatus: jautrumas bei alerginės reakcijos veikliajai medžiagai, dažniausiai vyrams būdingos ligos simptomus leisdavo apmalšinti tik dietomis ir sportu. 
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt